wtorek, 1 listopada 2011

Co musisz wiedzieć o diecie kopenhaskiej


Dieta kopenhaska jest zaliczana do diet bardzo rygorystycznych, nazywa się ją niekiedy wyniszczającą i nieracjonalną. Jak niektórzy ludzie twierdzą, że skrupulatnie przestrzegając zasad diety kopenhaskiej, poprawia się przemiana materii i można stracić na wadze od 7 do 20 kilogramów w13 dni. Opis diety jest bardzo rutynowy, składa się z kilku produktów wchodzących w skład śniadania, obiadu i kolacji, które powtarzają się co kilka dni. Dieta kopenhaska stosowana według planu zapewnia organizmowi około 800 do 100 kalorii dziennie. Mimo więc, że jest uważana za rygorystyczną, nie jest bardzo mocno wycieńczająca. Warto jednak podczas jej używania stosować uzupełnienie minerałów i witamin np. zażywając preparaty wielowitaminowe. Pierwsze dni diety są bardzo trudne
do zniesienia i wtedy odczuwa się największe uczucie głodu, które po kilku dniach zanika zamieniając się w zadowolenie i entuzjazm w związku z traconymi kilogramami. Gdy poczujemy głód najlepiej wypić wtedy szklankę wody niegazowanej. Naturalnie podczas stosowania tej diety należy bardzo dużo pić. Kolacje można tu zamienić z obiadem jakkolwiek tylko w ramach danego dnia. Jeśli nasza terapia odchudzająca zostanie zaprzestana zanim minie 6 dni, to od nowa można ja powtórzyć dopiero po trzech miesiącach. Jeśli dietę zakończymy sukcesem po raz kolejny można ja zastosować po upływie jednego roku. Zaleca się natomiast stosowanie tej diety co dwa lata. Dieta kopenhaska to dieta w której posługujemy się tabelą kalorii.
Mimo, że intencją diety kopenhaskiej jest aby po dokładnym jej stosowaniu nie nastąpił powrót do poprzedniej wagi, należy jednak pamiętać, że będzie to wykluczone jeśli po diecie zaraz wrócimy do starych nawyków żywieniowych, które do tej pory mogły być przyczyną niepotrzebnych kilogramów. Efekt jo-jo w takim przypadku jest właściwie nieuchronny. Po skończonym okresie stosowania diety należy jednak później powstrzymywać się nieco od jedzenia, szczególnie zajadania się słodyczami, podjadania między posiłkami, późne jedzenie, brak ruchu. Ogólnie stosowanie zasad zdrowej diety pomogą nam w utrzymaniu pełnej wdzięku sylwetki.
Według dietetyków Dieta kopenhaska jest daleka od diety optymalnej, nie dostarcza bowiem odpowiedniej ilości niezbędnych dla zdrowia pierwiastków i minerałów, a stosunek między białkami, węglowodanami i tłuszczami są poważnie naruszone. Twierdzenie, że po zakończeniu diety 13-dniowej można powrócić do starych przyzwyczajeń żywieniowych bez obawy przed efektem „jo-jo”, niestety mijają się z prawdą, ponieważ jest to sprawa indywidualna i wręcz niemożliwa do przewidzenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz